Блог

к отримати докази за кордоном

14 лютого 2022
к отримати докази за кордоном

Що робити, якщо докази, які необхідні для розгляду справи в суді можливо отримати тільки у установ, чи організацій які знаходяться за кордоном?

Що робити,як що особа яку вам необхідно допитати в якості свідка має постійне місце проживання за кордоном?

Чи необхідно вручити документи, особі яка постійно проживає за кордоном, чи необхідно вчинити інші процесуальні дії за межами України?

Як що у вас склалась подібна ситуація, по-перше необхідно зсувати в якій країні вам необхідно отримати докази, виконати процесуальні дії, вручити документи чи отримати пояснення особи. Далі необхідно з'ясувати чи ратифікувала ця країна:

  • Конвенцію з питань цивільного процесу 1954 року;
  • чи Конвенцію про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року;
  • чи Конвенцію про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року;
  • чи укладено між Україною і країною в якій необхідно здійснити процесуальні дії, отримати документи, тощо міжнародний договір про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах.

Якщо так, готуєте обґрунтоване клопотання до суду, в разі задоволення клопотання, Суд складає судове доручення.

Доручення підписується суддею та скріплюється гербовою печаткою суду України, який складає доручення.

У разі потреби в одному дорученні може міститися прохання про вручення документів, про виконання процесуальних дій чи надання іншої правової допомоги, якщо це стосується однієї і тієї самої особи, чи в інших випадках, коли це обумовлено доцільністю.

У разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв'язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.

Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України.

 Відповідно до міжнародних договорів України доручення та додані до нього документи не потребують засвідчення в порядку консульської легалізації або шляхом проставлення апостилю.

Суд України направляє доручення через міжрегіональне управління до Мін'юсту, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Міжрегіональне управління перевіряє наявність та чинність міжнародного договору України, відповідно до якого складено доручення, у відносинах з запитуваною державою, відповідність оформлення такого доручення положенням відповідного міжнародного договору України, у тому числі наявність у дорученні інформації, що вимагається для його виконання згідно з міжнародним договором України, та направляє доручення до Мін'юсту протягом чотирнадцяти календарних днів з дня його надходження.

Якщо у відносинах з запитуваною державою відсутній чинний міжнародний договір України, доручення надсилається Міністерству юстиції України для його направлення через дипломатичні канали.

Мін'юст протягом тридцяти календарних днів опрацьовує доручення та направляє його до центрального органу з питань надання міжнародної правової допомоги у цивільних справах запитуваної держави згідно з міжнародним договором України.

Отриману інформацію і документи, що стосуються виконання за кордоном доручення суду України, Мін'юст направляє до суду України, що склав доручення, через міжрегіональне управління.

Залиште дані, ми з вами зв’яжемось